fbpx

Професія ріелтор (або ріелтер / ріелтор від англ. realtor) існує в світі з тих пір, як з'явилася приватна власність, а поняття приватної власності почало формуватися в Європі ще 2000 років тому. Тоді люди продавали і купували будинки за допомогою посередників, які володіли інформацією про те, хто хоче продати або купити будинок або землю. За надання цієї інформації вони і брали свою плату.

Перше ріелторські контори (агентства нерухомості) в СРСР почали з'являтися на початку 1990-хх, коли вийшов закон про «власність в СРСР» і почалася перша хвиля приватизації. Ріелторів в той час називали маклерами або брокерами.

Після розвалу СРСР приватизація житла досягла пікового періоду і, відповідно, люди почали продавати, купувати і розпоряджатися своєю власністю іншими законними способами.

Таким чином, поступово почав формуватися попит, пропозиція, ціни і, відповідно, ринок нерухомості. Зрозуміло, що виникли перші агентства, які в той час займалися пошуком або перепродажем квартир і будинків для клієнтів. В цілому, на ринку нерухомості в середині 90-х панував хаос.

Приблизно з початку 2000 – х років професії ріелтор почала еволюціонувати, - з'явилися чесні гравці на ринку, які цінували свою репутацію і працювали на своє ім'я. З'явилися перші громадські організації, які почали заявляти про стандарти, освіту та закони для ріелторів.

Відсутність офіційної системи ліцензування та законодавства, яке регулює діяльність ріелторів, це наш професійний "біль" на сьогодні, тому що ріелтори-одноденки (чорні... сірі...) псують імідж такої солідної і важливої для жителів Черкас та України професії.

На сьогоднішній день в Черкасах багато приватних ріелторів, якими, по суті, може стати «будь-який зустрічний».

Керівник компанії «Етажи Черкас» Катерина Артерчук рекомендує звертатися до ріелторів тільки за рекомендаціями або відгуками. Або вибирати надійне велике агентство, в якому є своя, перевірена роками, система управління і контролю всіх бізнес процесів.

До ріелторам високого рівня набагато вище і вимоги. Вони повинні знати не тільки юридичні нюанси, а й розбиратися в архітектурі та містобудуванні. Ця професія пов'язана з активним спілкуванням, і Ріелтор повинен володіти високим емоційним інтелектом.

У 1999 році на Першому Всеукраїнському з'їзді рієторів, було встановлено професійне свято «День ріелтора», яке всі колеги святкують 9 жовтня.

У ріелторській компанії «Етажи Черкас» в цей день завжди проходять відкриті заходи для колег і клієнтів.

Чекаємо на Вас і цього року!

РК «Етажи Черкас»