fbpx
Завдаток є однією з незмінних складових більшої частини угод купівлі-продажу. Однак, навіщо потрібен завдаток і яке функціональне навантаження він в собі несе?
Давайте спробуємо розібратися на простих прикладах.

Фіксація ціни

Насправді питання "плаваючої вартості" вельми нагальне і болюче для багатьох людей. Проблем тут кілька. По-перше, продавцеві надійшов запит про те, що він володіє квартирою, яка підходить покупцеві, але потрібно зробити прибирання, привести все в порядок перед переглядом і підготувати об'єкт за останнім словом хоум стейджінга. І ось після всіх виконаних процедур продавець подивиться на рукотворну красу і починає підвищувати вартість. Ще трапляються історії, коли в процесі переговорів продавець вирішує незначно "задерти" ціну вгору, мотивуючи це тим, що покупець згоден заплатити 10 грн, заплатить і 11. Та й нерідко зустрічаються історії про те, що продавці просто неправильно оцінюють поточну ситуацію на ринку і в ході переговорів кілька разів змінюють вартість нерухомості. Так що завдаток можна вважати хорошою страховкою не тільки від незапланованих цінових сплесків на ринку, але і від банальної людської дурості.

Терміни угоди

Вносячи завдаток, обидві сторони готуються до того, що термін угоди в недалекому майбутньому буде призначений, Що означає зняття об'єкта з усіх рекламних активностей і підготовка до самої операції, з подальшою передачею об'єкта новому власнику.

Терміни та умови звільнення об'єкта

Фіксуючи майбутню угоду внесенням завдатку, сторони визначають, коли об'єкт нерухомості буде звільнений після здійснення угоди. Крім усього іншого, сторони визначають умови здачі об'єкта і передачу від одного власника іншому частини майна (за домовленістю).< / span>

У нашому агентстві є поняття т.зв. "зворотного завдатку" або "гарантійної заставної суми", але про це ми трохи докладніше поговоримо в наступній публікації.