fbpx
Питання кредитування під заставу нерухомості здається вже давно вивченим, зрозумілим і без "сліпих" плям. Однак, на моє здивування, далеко не всі знайомі з основними правилами укладення фінансових угод і не знають які об'єкти не підходять під кредитування. Я вирішила коротко розповісти вам про те, які об'єкти не приймаються під кредитну програму, щоб ви розуміли на що точно не варто розраховувати при плануванні великих покупок або вкладень.

Частина будинку, будинок з неприватизованою землею, кімнати в гуртожитку та інша "дробова" нерухомість. Тут все повинно бути зрозуміло, оскільки будинок, що стоїть на землі, що не є приватною власністю, втрачає свою ліквідність і не може бути об'єктом повноцінної угоди. У цю ж категорію відноситься і частина будинку, яка належить іншому власнику або розділені квартири, комуналки, гуртожитки і т.д. угоди з такими об'єктами з точки зору законодавчих актів вельми клопітні і банки їх всіляко обходять стороною. Іншими словами - якщо ви є власником будь-якого об'єкта нерухомості, де вам не належить всі 100% його частки (разом із землею), то шанс оформити кредит під заставу вашого майна неймовірно низький.

Нерухомість, в якій прописані малолітні або неповнолітні діти. Вам просто не дасть продати або закласти такий об'єкт опікунська рада, що робить угоду з банком просто неможливою. Навіть якщо ви досягнете схвалення опікунської ради, то сам банк неохоче піде на укладення угоди, оскільки в судовому порядку домогтися відчуження подібної нерухомості (в разі чого) практично неможливо, що відносить такі об'єкти до переліку надмірно ризикованих в очах банку.

Крім усього іншого вам буде потрібно повний пакет документів для оформлення кредитної угоди. Був випадок, коли у клієнта не виявилося ідентифікаційного коду, через відсутність якого кредитна угода і зірвалася. Начебто очевидна дрібниця, а деякі люди про це геть забувають.